Każdy zawodnik ważny

Jeden na wszystkich wszyscy za jednego

Na meczach piłki siatkowej do zwycięstwa doprowadza cała drużyna. Jednak aby tak było, każdy poszczególny zawodnik musi wykazywać zaangażowanie i umiejętność wykonywania swojej funkcji pozycji, za którą jest odpowiedzialny. Dopiero wtedy razem osiągają sukces.

Trenig progresywny

Zawodnicy doża do tego przez lata szkoleń czy treningów. To, co chcemy osiągnąć przez taki trening to równoległe pozyskiwanie specjalistycznych dyspozycji sportowych do wzrastających możliwości biologicznego potencjału. Ważny dlatego jest, trening progresywny dostosowując intensywność treningów do jego wieku, aby gdy dojrzeją, byli wypełni rozwinięci, chociaż bez spektakularnych osiągnięć w wieku młodzieńczym. Wiec pospiech jest naszym wrogiem w trenowaniu od najmłodszych lat zawodników.

Pogodzenie kilku aspektów

Trening sportowy to kontakt jednego człowieka z drugim ciągłe kształtowanie jego umiejętności pod kontem psychofizycznym zgodnie z określonymi zasadami. Niezależnie od programu perspektywicznego treningi w znacznej mierze jest procesem wychowawczym. Stad biorą się różne nieprawidłowości, które stoją na przeszkodzie do prowadzenia tego procesu nie mniejsze niż uwarunkowania rozwojowe, zdrowotne czy metodyczne. Jeśli te dwie strony oddziaływań będą zrównoważone w treningu w programie treningu można uzyskać założony cel, czyli zawodnik, który jest przygotowany i ma umiejętność na zdobywanie wysokich wyników sportowych.

Każdemu z zawodników powinno się poświęcać tyle samo uwagi

Podstawą w osiągnięciu takich celów jest traktowanie zawodników indywidualnie w każdym etapie kariery. Zasada indywidualizacji podczas treningów sportowych powinna odgrywać znaczącą rolę w programie treningowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *