Uderzenie głową

Uderzenia głową są bardzo ważne

Na dobrym Treningu oprócz dobrej rozgrzewki i rozciągania musi być też trening techniki uderzeń nie tylko nagą, ale także trening uderzeń głową metody technika wykonywania ich. Ponieważ podczas meczu to uderzenie ma ogromny wpływ na przebieg meczu często bramka, którą zawodnik zdobywa jak właśnie zdobyta głową po górnym dośrodkowaniu, ale także obrońca musi mieć wyćwiczona tę sztukę alby dobrze wybijać i wybraniać swój zepsuł z zagrożeń, jakie przeciwnik stwarza w naszym polu pod bramkowym. Więc dobre wyćwiczone uderzenie głową przydaje się w ofensywnych, jak i defensywnych akcjach drużyny.

O  czym warto pamiętać

O czym warto pamiętać gdy chcemy umieć wykonywać dobre uderzenia głową. Nie tylko głowa jest zaangażowane w uderzenie głową, ale i także nogi tułów ręce czy mięśnie karku. Zaczynając od nóg, które powinny być w pozycji rozkroczno-wykrocznej
a ręce ugięte w łokciach, skierowane na zewnątrz tułowia. Przed uderzenia trzeba odchylić tłów i dynamicznym ruchem do przodu z usztywnianymi mięśniami karku  oddać uderzenie. Trzeba pamiętać, aby już przed uderzeniem śledzić wzrokiem piłkę.

Błendy

Dobrze wiedzieć, jakie można, popełnić błędy przy takim oddaniu uderzeń
prostymi błędami są zbyt szerokie rozstawienie stóp czy duży wykrok, jeśli chodzi pozostałe błędy to uderzenie bez zamachu albo uderzenie bez wcześniejszego napięcia mięśni karku czy też zbyt wczesne lub późne uderzenia. Uderzenie bez wcześniejszego śledzenia piłki wzorkiem tez jest poważnym błędem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *